Pisany język skandynawski i ciężko brzmiąca muzyka

Interesują nas przede wszystkim ze względu na stan ich środowiska naturalnego, gdyż kraje skandynawskie są przodownikiem w pozyskiwaniu energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, ale nie tylko. Są ludzie, którzy jadą tam do pracy i dla których ważniejszy będzie, a na początku przynajmniej, szwedzki alfabet niż tamta kuchnia, czy stan ich środowiska.
Pracujemy dziś na całym świecie, a ogólnie jest znane jedno z praw każdego rynku pracy. Jeżeli chcesz w jakimś obcym kraju coś znaczyć pod względem zawodowym i nie okupować jedynie najniższych stanowisk w danej firmie, bez nauki ich rodzimego języka nie masz absolutnie żadnej szansy na awans.


Jednak to zazwyczaj dotyczy tylko pracy, gdyż Szwedzi i inni Skandynawowie, są ogólnie bardzo dobrze wykształceni i niemal z każdym z nich można się porozumieć w języku angielskim. Czy będzie to rozmowa o tamtejszych, czystych rzekach, nad które nasi rodacy często wybierają się na wyprawy wędkarskie, czy muzyka metal reprezentująca, gdyż i w tym wypadku Szwecja dysponuje więcej niż tylko zespołem ABBA.
Tak samo zresztą, jak i my, chociaż ze względu na używanie przez polskie zespoły niemal wyłącznie rodzimego języka, trudno im się przebić ze swoją muzyką do światowych elit, a szkoda.
Z drugiej jednak strony, czy każdy kraj, dla swojego własnego dobra i własnej tożsamości narodowej nie powinien używać własnego języka? Metalowy koncert rodzimego zespołu nie polega wszak wyłącznie na ciężkiej muzyce, ale i tekście piosenki, którą jest dobrze rozumieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.