Życie naszego Noblisty i coś do poczytania dla młodych

Jak ogólnie wiadomo, pewien pan o nazwisku Nobel ufundował nagrodę swego imienia dla ludzi, którzy się przyczynili dla rozwoju ludzkości. Obecnie instytucja owa przeżywa kryzys, delikatnie rzecz ujmując, gdyż zaczęła rozdawać nagrody ludziom, którzy wręcz ludzkość niszczą. Jednakże literatura, jako jedna z nagradzanych dziedzin, poniekąd jest wolna od tego rodzaju politycznych szwindli, a w każdym razie była taką dawniej, na początku przyznawania tych nagród. Jedną z nich otrzymał autor „Quo vadis?”, a obecnie jest dostępny na rynku księgarskim życiorys Sienkiewicza i może się on okazać hitem wydawniczym, gdyż to, jak egzystowali ludzie piszący, jak ich uczynki i poglądy miały się do tego, co opisywali, zawsze mogą zainteresować czytelnika, a już z całą pewnością takiego, który ma jakiekolwiek ambicje literackie.


Są wśród nich także ludzie bardzo młodzi, którym marzą się sława i zaszczyty, ale czy w popularne książki dla młodzieży ta pozycja akurat się wpisze, nie wiadomo. Niemniej na pewno zainteresuje niejednego czytelnika, a ci, którzy wybitnie wolą fikcję literacką, romanse, kryminały albo horrory, także nie pozostaną z pustymi rękoma, bo i oni coś sobie znajdą.
Poszukać można przez internet albo i zaobserwować w pociągach, czy komunikacji miejskiej. Na szczęście nie każdy i dotyczy to również młodych, spędza życie na wpatrywaniu się w ekran telefonu, ale łapie każdą chwilę, by udać się wraz z książką, do nieznanych i fascynujących krain i przeżyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.